Práškové barvy - Alesta 

ALESTA E  -  epoxidová prášková barva

- na bázi epoxidové pryskyřice, má antikorozní vlastnosti. Kvůli nízké odolnosti proti UV záření je vhodná pouze do vnitřního prostředí. Vhodná též jako základová antikorozní vrstva.

ALESTA EP  -  epoxi-polyester

- epoxi-polyesterové práškové barvy dávají výbornou ochranu proti korozi a vyznačují se vynikajícími mechanickými vlastnostmi. Jejich nevýhodou je nízká odolnost vůči UV záření. Vhodné  do vnitřního prostředí.

ALESTA IP  -  průmyslový polyester

- práškové barvy na bázi polyesterové pryskyřice. Vynikají odolností vůči povětrnostním vlivům,  dobrou stabilitou  proti UV záření a mechanickou odolností. 

ALESTA AP  -  architektonický polyester

- produkt s vynikající odolností proti povětrnostním vlivům a vysokou stabilitou vůči UV záření používaný zejména do venkovního prostředí. Lze docílit různých povrchových efektů. K dispozici široký rozsah barevných odstínů včetně různých stupňů lesku.

ALESTA PU  -  polyuretan

- vysoká odolnost vůči povětrnostním vlivům, vysoká mechanická odolnost, vysoká stabilita proti UV záření a vysoká odolnost proti koncentrovaným chemikáliím. Snadné odstranění grafity.

ALESTA AC  -  akryl

- akrylátové práškové lakování pro náročné požadavky. Vysoká odolnost proti poškrábání u lesklých povrchů. Tyto akrylové prášky  jsou dodávány  v široké paletě  barevných odstínů, ale též bezbarvé. Splňují požadavky automobilového průmyslu.

ALESTA SD  -  super odolný

- vyvinut pro stavebnictví a architekturu. Je vyroben z polyesteru a speciálních tvrdidel. Výborné vlastnosti v exteriéru. Vysoká odolnost vůči agresivním chemikáliím.

ALESTA AM  - anti-mikrobiální

- inovační prášek, který byl speciálně vyvinut pro boj destruktivních mikrobů na téměř jakémkoli povrchu. Alesta s antimikrobiální sloučeninou agion s přírodními ionty stříbra chrání před bakteriemi, houbami, kvasinkami, plísní a hnilobou.

ALESTA UV  -  ultra violet

- UV stabilní produkt speciálně vyvinutý pro povrchovou úpravu citlivých materiálů na povrchovou teplotu, jako jsou syntetická dřeva (např.MDF), různé plasty, stejně jako masivní kovové prvky.

ALESTA COOL

- obsahuje reflexní přísady pro odraz slunečních paprsků, díky kterým například nedochází k přehřívání objektů, které jsou v tmavých barvách.